Szkolne konkursy

 

Konkurs stroików świątecznych

 Ze świętami Bożego narodzenia wiążą się różne zwyczaje. Jednym z nich jest wykonywanie stroików adwentowych i świątecznych. W związku z tym 17.12.04 w naszej szkole odbył się pokaz ich wykonywania przez Panią Marię Papiernik z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa z Szerzyn. Uczniowie klas IV - VI z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy, czego wynikiem były piękne stroiki, które później zdobiły naszą szkołę.

 

 

Konkurs rzeźb Patrona szkoły Jana Pawła IIŚwięto patrona szkoły obchodzone jest zawsze bardzo uroczyście. Odbywają się różne imprezy towarzyszące. W szkole prezentowana jest, przegotowana przez dzieci szkolne wystawa prac plastycznych poświeconych Patronowi.
Po ubiegłorocznych pracach malarskich w bieżącym roku uczniowie pod kierunkiem opiekuna przygotowali rzeźby w glinie, masie solnej lub malowane na desce. Prace te przedstawiały wizerunki Ojca Świętego, były one bardzo pomysłowe i plastycznie ciekawe.Konkurs szopek bożonarodzeniowych

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest bardzo podniosły. Dzieci poznają zwyczaje i przygotowują sie do świąt. Prowadzone są zajęcia związane z tradycjami i zwyczajami ludowymi z różnych regionów Polski.
Atmosfera przedświąteczna sprzyja twórczości dzieci. Dlatego w grudniu ubiegłego roku w naszej szkole został zorganizowany konkurs na temat: "Szopka bożonarodzeniowa". W prace te zaangażowali się również rodzice. Efekt był niesamowity, powstały prawdziwe arcydzieła. Szopki zbudowane były z różnych materiałów, przede wszystkim z drewna, słomy gliny. Pomysłowość tych prac była ogromna, świadczy to o zdolnościach plastycznych dzieci i okolicznej ludności.

        
 

         

Międzyszkolny konkurs kolęd i pastorałek


Dnia 18. 01. 2005r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs kolęd i pastorałek dla uczniów nauczania zintegrowanego z terenu Gminy Szerzyny. Całej imprezie towarzyszył nastrój minionych świąt Bożego Narodzenia, wyrażony nastrojem sali gimnastycznej, a także strojami uczniów biorących udział w konkursie.

Uczestników oceniało jury w składzie:

p. Renata Górka – pracownik GCK w Szerzynach
p. Bożena Wawrzaszek – przew. Komitetu Rodzicielskiego działającego w naszej szkole
p. Wiesław Niedziela – organista i sołtys wsi Swoszowa
Całą imprezę poprowadzili uczniowie klasy VI Urszula Mikołowska i Mateusz Poręba.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie ze SP z Ołpin:

Karolina Mikrut kl II – Przybieżeli do Betlejem
Justyna Ryba kl II – Świeć gwiazdeczko świeć
Mateusz Ryba kl II – Wśród nocnej ciszy

Szkołę Podstawową w Szerzynach reprezentowali:

Renata Zawiła - Lulajże Jezuniu
Joanna Król – Mizerna Cicha
Weronika Ryba – Pastorałka

Następnie wystąpili uczniowie naszej szkoły:

Iwona Zbylut klasa III, która wykonała pastorałkę: Biała ziemia
Monika Stanula klasa II, zaśpiewała także pastorałkę pt. Pastruszek
Jako trzecia wystąpiła uczennica z klasy III Justyna Zbylut, zaśpiewała kolędę Lulajże Jezuniu

Szkołę Podstawową z Czermnej reprezentowali:

Anita Sokulska – Świeć gwiazdeczko
Marlena Duda – Maleńki Jezus


Czas przeznaczony na obrady jury dzieci spędziły w towarzystwie Czerwonego Kapturka, jego przyjaciół i wrogów. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klas I – III. Po skończonym spektaklu jury ogłosiło wyniki konkursu:

I miejsce zajęła Monika Stanula - SP Swoszowa
II miejsce przypadła Jarosławowi Sroka - SP Żurowa
III miejsce zajęła Iwona Zbylut – SP Swoszowa

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi drobiazgami, upominkami a także słodyczami. Całą imprezę zakończyła zabawa karnawałowa przy muzyce.

Uczestnicy konkursu wraz z prowadzącymi uczniami z klasy VI

Zwyciężczyni konkursu Monika Stanula SP Swoszowa

Laureat II miejsca Jarosław Sroka SP Żurowa

Laureatka III miejsca Iwona Zbylut SP Swoszowa

Cała Polska czyta dzieciom